Dla domu

Zielona Energia dla domu z pompą ciepła

Oferta prad dla domu z pompa ciepla

Zielona Energia dla domu z pompą ciepła

 • 100% Zielonej Energii

  tylko z wiatru i słońca. Produkowana wyłącznie
  w Polsce, w standardzie
  z roku 2051.

 • 100% Online

  Umowa zawierana całkowicie online, bez papieru i wychodzenia z domu.

 • Gwarancja Ceny
  na 8 lat

  Atrakcyjna cena energii elektrycznej na 8 lat, to stabilny i bezpieczny budżet domowy.

 • Komfort i Wygoda

  Jedna prosta umowa na sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej. Wszystkie formalności załatwiamy za Ciebie.

 • Zawsze wiesz
  za co płacisz

  Co miesiąc faktura elektroniczna. Przyjazny
  e-bok i wygodne oraz bezpieczne płatności.

 • Elastyczność
  i Bezpieczeństwo

  Prosta i czytelna umowa. Gwarancja elastycznego wyboru - możliwość zmiany produktu.

8 lat gwarancji atrakcyjnej ceny!
100% zielonej energii!

Cennik z Gwarancją Ceny na 8 lat – G11

Miesięczna opłata za gwarancję ceny w okresie 2024-2031 wynosi 79,99 zł brutto (65,03 zł netto)

Grupa taryfowa 2024 2025-2031
G11 brutto 0,9225 1,1439
netto 0,7500 0,9300

Cennik bez Gwarancji Ceny na 8 lat – G12

Miesięczna opłata za gwarancję ceny w okresie 2024-2031 wynosi 79,99 zł brutto (65,03 zł netto)

Grupa taryfowa 2024 2025-2031
G12-S1 brutto 1,0830 1,3429
netto 0,8805 1,0918
G12-S2 brutto 0,7118 0,8826
netto 0,5787 0,7176

Cennik bez Gwarancji Ceny na 8 lat – G12W

Miesięczna opłata za gwarancję ceny w okresie 2024-2031 wynosi 79,99 zł brutto (65,03 zł netto)

Grupa taryfowa 2024 2025-2031
G12W-S1 brutto 1,1382 1,4113
netto 0,9254 1,1474
G12W-S2 brutto 0,7288 0,9037
netto 0,5925 0,7347

Ceny i opłaty podane w wartościach brutto zawierają podatek VAT w wysokości 23%.
Opłata zmienna w wartości netto zawiera podatek akcyzowy w wysokości 5 zł netto/1 MWh
Opłata po uwzględnieniu rabatu za zgody marketingowe w wysokości 5 zł netto. Rabat jest uwzględniany tak długo, jak obowiązywać będzie zgoda marketingowa Klienta

To się opłaca!

Tania zielona energia

100% Zielonej Energii elektrycznej

Nasz energia pochodzi całkowicie z odnawialnych źródeł energii (OZE). Już dziś nasi Klienci mogą korzystać z zielonej energii w standardzie Energia 2051, zgodnym z wytycznymi Europejskiego Zielonego Ładu, który będzie obowiązywał dopiero w 2051 r.

Gwarancja Ceny energii nawet na 8 lat

Rosnące ceny paliw kopalnych przekładają się na ceny energii, a tym samym mają coraz większy wpływ na budżet domowy. Naszą propozycją jest gwarancja ceny nawet na 8 lat. W zamian za Twoją lojalność budujemy nowe źródła OZE, oraz gwarantujemy Ci ceny energii elektrycznej.

Komfort i Bezpieczeństwo

Jedna prosta umowa kompleksowa sprzedaży energii i świadczenia usług dystrybucji. Miesięczne rozliczenia za rzeczywiste zużycie. Faktury tylko w wersji elektronicznej. Do Twojej dyspozycji eBOK.

Gwarancja Elastycznego Wyboru

Po pierwszych 3 i kolejnych 3 latach obowiązywania Cennika, masz możliwość wyboru innego produktu, z aktualnej na dany moment oferty. Jest to dla Ciebie dodatkowa gwarancja, że Twój wybór był właściwy, a w przypadku spadku cen będziesz miał prawo do zmiany.

Cesja lub Roaming umowy

Jeśli sprzedaż lub zamienisz swoją nieruchomość będziesz mógł przepisać swoją Umowę na nabywcę, który będzie kontynuował Umowę na dotychczasowych warunkach do końca obowiązywania Cennika. Będziesz mógł też kontynuować swoją Umowę na innym adresie.

Baner energia 2051

Program oparty jest na przyjętej przez Wspólnotę Europejską strategii rozwoju – Europejski Zielony Ład – który do 2050 roku ma przekształcić gospodarki Unii Europejskiej w obszar neutralny klimatycznie. Jego najważniejszym założeniem jest przejście na czystą, bezemisyjną energię.

Zostaw swoje dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą w wybrany przez Ciebie sposób.

Jeśli wyrazisz zgodę na kontakt drogą elektroniczną – wyślemy Ci wiadomość e-mail z naszą ofertą. Jeśli wyrazisz zgodę na telefon – zadzwonimy do Ciebie. Prosimy o obie zgody, ułatwi nam to kontakt z Tobą.

Pamiętaj, że jest to całkowicie bezpieczne i bez zobowiązań!

Wyrażone przez Ciebie zgody możesz w każdej chwili odwołać.

Uzupełnij pole

Uzupełnij pole

Uzupełnij pole (max. 12 znaków, w tym: +, 0-9, spacja, -, (), #)

Uzupełnij pole (poprawny e-mail)

Zaznacz przynajmniej jedną z wymaganych zgód

Zaznacz przynajmniej jedną z wymaganych zgód

Dziękujemy. Twoje zapytanie zostało wysłane.

Wysyłanie...

Błąd. Twoje zapytanie nie zostało wysłane. Skontaktuj się z administratorem!

Dziękujemy,
twoje zgłoszenie zostało wysłane.

Pompa ciepła to w chwili obecnej najbardziej efektywne i ekologiczne źródło ogrzewania. Szczególnie atrakcyjne w dobie fali upałów, jako źródło klimatyzacji. Połącznie pompy ciepła z fotowoltaiką to nasza rekomendacja.

Czym jest pompa ciepła i jak działa?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które pobiera energię z gruntu lub powietrza i przekazuję ją do instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Nie dość, że jest to wygodnie rozwiązanie, ponieważ nie wymaga codziennej obsługi (jak urządzenia na paliwo stałe np. pellet, ekogroszek) to dodatkowo jej wpływ na środowisko jest minimalny. Co za tym idzie, jest to niesamowicie ekologicznym rozwiązaniem dla domu. Dużą popularnością cieszą się pompy ciepła typu powietrze-woda, czyli takie, które pobierają energię z powietrza zewnętrznego. Pompy powietrzne charakteryzują się wysokim współczynnikiem sprawności, pracą w ujemnych temperaturach zewnętrznych oraz niższymi kosztami inwestycyjnymi, niż pompy gruntowe.

Połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną sprawia, że źródło ciepła staje się praktycznie bez emisyjne. Tworząc w ten sposób przyjazne i ekologiczne środowisko wokół nas. Pamiętajmy, że zielona energia jest przyszłością naszej planety. Dodatkowo, takie rozwiązanie z pewnością pozytywnie wpływa na nasz budżet domowy.

Jak działa pompa ciepła?

Wewnątrz pompy ciepła w układzie zamkniętym krąży czynnik chłodniczy, który jest poddawany cyklom termodynamicznym.

schemat pompa ciepła

 1. Pierwszą przemianą jest parowanie, które odbywa się w parowniku. Do Parownika dopływa zimny czynnik chłodniczy w postaci ciekłej. Czynnik pobiera ciepło z dolnego źródła ciepła, w trakcie pobierania energii czynnik zmienia stan skupienia z ciekłego na parowy – stąd nazwa wymiennika Parownik.
 2. Następnie następuje sprężanie. Sprężarka zasysa zimną parę czynnika chłodniczego o niskim ciśnieniu i w trakcie proces sprężania następuje wzrost ciśnienia. Wraz ze wzrostem ciśnienia następuje wzrost temperatury gazu. Za sprężarką mamy, więc gorący gaz.
 3. Gorący gaz trafia do skraplacza czyli kolejnego wymiennika ciepła, w którym odbędzie się przekazania ciepła do instalacji. W skraplaczu czynnik chłodniczy w trakcie chłodzenia ponownie zmienia stan skupienia z gazowego na ciekły stąd nazwa wymiennika Skraplacz.
 4. Proces skraplania oraz parowania zachodzi przy stałym ciśnieniu czyli jest to proces izobaryczny. Przed sprężarką mamy strefę niskiego ciśnienia, a wartość ciśnienia zależy od temperatury parowania czyli od parametrów dolnego źródła ciepła. Za sprężarką mamy strefę wysokiego ciśnienia, a wartość ciśnienia zależy od temperatury skraplania czyli od parametrów górnego źródła ciepła (parametrów instalacji grzewczej)
 5. Ostatnim podzespołem w obiegu chłodniczym jest zawór rozprężny. Schłodzony czynnik w postaci cieczy pod wysokim ciśnieniem (odpływ ze skraplacza) trafia na zawór rozprężny gdzie następuje spadek ciśnienia. Wraz ze spadkiem ciśnienia następuje spadek temperatury. Za zaworem rozprężnym ponownie mamy ciekły zimny czynnik chłodniczy, który ponownie trafia do parownika by pobrać ciepło z otoczenia.

Dlaczego pompa ciepła jest tak ekologiczna?

Pompa ciepła w porównaniu do innych źródeł ciepła nie produkuje energii cieplnej, tylko ją transportuje z dolnego źródła ciepła do górnego za pomocą sprężarkowego obiegu chłodniczego. Pompa ciepła do napędu wykorzystuje energię elektryczną. Aby uzyskać 1kWh ciepła pompa ciepła potrzebuje w typowych warunkach około 0,25-0,35kWh energii elektrycznej co daje sprawność urządzenia na poziomie 300-400%. Pompa ciepła również nie wykorzystuje procesu spalania więc nie emituje szkodliwych gazów ani pyłów. Jest to zatem bardzo bezpieczne i ekologiczne rozwiązanie, mające wpływ na jakość powietrza, nasze zdrowie oraz naszych najbliższych

Połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką

Wybierając pompę ciepła warto również zastanowić się nad montażem instalacji fotowoltaicznej. Pompa ciepła pobiera energię elektryczną a panele ją produkują, takie połączenie pomaga nie tylko zminimalizować wpływ naszej instalacji na środowiska ale również obniża koszty eksploatacyjne do minimum. Dzięki czemu jesteśmy w stanie wygenerować spore oszczędności, obniżając rachunki za prąd pobierany z sieci oraz paliwo potrzebne do standardowego pieca. O montaż nie trzeba się martwić, ponieważ wszystkie pracę wykonują wykwalifikowane ekipy monterskie współpracujące z Polenergia Fotowoltaika

Dobór odpowiedniej pompy ciepła

W przypadku pompy ciepła istotny wpływ na eksploatację urządzenia ma jego prawidłowy dobór. Ważne aby dokładnie poznać parametry techniczne budynku oraz istniejącej instalacji grzewczej. Powietrzne pompy ciepła zazwyczaj nie są samodzielnymi źródłami ciepła. Najczęściej stosowanym szczytowym źródłem ciepła jest grzałka elektryczna zamontowana w urządzeniu. Można również wykorzystać inne źródła ciepła na przykład istniejący kocioł gazowy. Dobierając pompę ciepła należy sprawdzić temperaturę punktu biwalentnego czyli temperaturę poniżej której pompa ciepła będzie potrzebowała wsparcia szczytowego źródła ciepła. Prawidłowo dobrane urządzenie zapewnia samodzielną pracę do temperatury zewnętrznej w granicach -10 do -15 stopni. Wykwalifikowany doradca techniczno-handlowy oceni możliwości techniczne montażu pompy ciepła oraz dobierze optymalne rozwiązanie do budynku.

Szanowny użytkowniku, w zgodzie z założeniami RODO potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych w tym zawartych w plikach cookies.

Drogi użytkowniku,

zanim klikniesz „Zaakceptuj wszystkie” lub zamkniesz to okno, prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. Mają one na celu umożliwienie udzielenia dobrowolnej, świadomej i wyraźnej zgody.

Polenergia Sprzedaż sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie (dalej: „Cookies”), aby umożliwić prawidłowe działanie strony internetowej www.polenergia-sprzedaz.pl, ulepszać ją, a także aby analizować ruch na stronie oraz udostępniać informacje o sposobie korzystania z niej przez użytkowników swoim partnerom w obszarze mediów społecznościowych, reklamy i marketingu. Użytkownik może zaakceptować wszystkie Cookies, odrzucić wszystkie Cookies poza niezbędnymi, lub wybrać niektóre z nich, zaznaczając poniżej określone kategorie plików cookie używanych na stronie polenergia-sprzedaz.pl.

Więcej informacji o tym, jak Polenergia Sprzedaż sp. z o.o. wykorzystuje Cookies, znajduje się w Polityce Cookies . Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych przez Polenergia Sprzedaż na stronie internetowej znajduje się w Polityce prywatności.

Wyniki wyszukiwania