Energia 2051

Energia 2051

Polenergia jako pierwsza firma w Polsce wprowadza na rynek nowy standard Energia 2051. Już dziś nasi klienci mogą kupować czystą, odnawialną, zieloną i zeroemisyjną energię zgodną z wytycznymi Europejskiego Zielonego Ładu, które będą obowiązywały dopiero w 2051 roku.

Standard Energia 2051 gwarantuje neutralne klimatycznie produkty, które oferują w każdej godzinie pokrycie zapotrzebowania naszych klientów przez energię generowaną z polskich źródeł odnawialnych.

Duża nadwyżka produkcji energii z odnawialnych źródeł obsługiwanych przez Grupę Polenergia sprawia, że nasz produkt wyprzedza inne dostępne na rynku tego typu produkty. Dlatego już teraz możemy zaoferować naszym klientom pełne pokrycie zapotrzebowania przez bezemisyjną energię.

Wybierając standard Energia 2051 wspierasz rozbudowę odnawialnych źródeł energii w Polsce oraz odpowiedzialnie chronisz środowisko naturalne swojej firmy i Twoich najbliższych.

Farma wiatrowa Puck
Turbina wiatrowa Puck

Czyste środowisko – to zdrowe społeczeństwo

Statystyki są zatrważające. Niska jakość powietrza w Polsce jest powodem wielu chorób, a w rezultacie przedwczesnych zgonów. Aby zredukować poziom zanieczyszczeń i ograniczyć smog w wielu polskich miastach, trzeba jak najszybciej zmienić podejście do wykorzystywanych źródeł energii. Szkodliwe dla zdrowia emisyjne paliwa kopalne muszą zostać zastąpione czystymi, bezemisyjnymi odnawialnymi źródłami energii. Zmiana myślenia na temat energii dotyczy dużych, średnich jak i małych przedsiębiorstw, ale również setek tysięcy gospodarstw domowych.

Sposób, w jaki nasza cywilizacja produkuje energię, powoduje znaczną emisję gazów, których skutkiem jest efekt cieplarniany. W celu zapobiegania dalszemu wzrostowi temperatury na Ziemi i wzmocnieniu działań chroniących klimat, Komisja Europejska chce do 2051 roku osiągnąć neutralności klimatyczną we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wszystko po to by zgodnie z porozumieniem wypracowanym na konferencji klimatycznej w Paryżu, zahamować procesy powodujące globalne ocieplenie, co pozwoli na utrzymanie wzrostu temperatury poniżej 1,5°C w stosunku poziomu sprzed okresu przemysłowego. Oznacza to, że poziom emisji gazów cieplarnianych przy wytwarzaniu energii elektrycznej od 2051 roku będzie musiał wynieść zero! Znikną z rynku wszystkie obecnie pracujące emisyjne źródła energii, takie jak węgiel, gaz, czy ropa naftowa.

Dlatego nie czekając na rok 2051, Polenergia już teraz wprowadza nowy standard Energia 2051. Daje on wszystkim naszym klientom pewność zakupu czystej, odnawialnej, zielonej i zeroemisyjnej energii zgodnej z wytycznymi Europejskiego Zielonego Ładu

Farma fotowoltaiczna Sulechów

Nie tylko zajmujemy się sprzedażą, ale przede wszystkim sami produkujemy zieloną energię elektryczną we własnych źródłach odnawialnych.

Kształtuje nas odpowiedzialność za środowisko naturalne, dlatego inwestujemy tylko w zielone źródła energii – farmy wiatrowe na morzu i lądzie, fotowoltaikę oraz inne ekologiczne rozwiązania, które już dziś tworzą lepsze jutro naszej planety.

Stawiając na czystą, odnawialną i zeroemisyjną energię elektryczną, pomagasz walczyć o ograniczenie emisji CO2 do atmosfery.

Sprawdź naszą ofertę

Mamy dla Ciebie zieloną ofertę – zostaw swoje dane

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Przepraszamy! Wystąpił błąd podczas wysyłania Twojej wiadomości.