Poznaj nas

Polenergia jest największą polską, pionowo zintegrowaną grupą energetyczną. Naszym celem jest wspieranie Polski i innych państw Europy Środkowej w stopniowej zmianie koszyka energetycznego w kierunku czystych i odnawialnych źródeł energii. Aby osiągnąć ten cel, stosujemy najnowocześniejsze i najbardziej wydajne technologie oraz wiedzę i fachowość zarówno doświadczonych managerów, jak i pracowników operacyjnych.

Farma wiatrowa Polenergii

Jesteśmy firmą, dla której priorytetem jest tworzenie zrównoważonej przyszłości.

Oferujemy w 100% zieloną energię, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł – tylko z własnych farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

Nasze usługi są wyjątkowe ze względu na brak śladu węglowego na każdym z etapów produkcji. Nie przyczyniamy się do emisji gazów cieplarnianych i dbamy o przedłużenie życia naszej planety. Jesteśmy firmą zbudowaną na polskim kapitale. Naszą misją jest propagowanie zielonej energii w Polsce.

Skontaktuj się z nami

Naszym celem jest rozpowszechnianie zielonej energii w Polsce.

Wyjątkowa zieloność, którą oferujemy to brak śladu węglowego w portfelu produkcyjnym.

Co to oznacza? Energię pozyskujemy wyłącznie ze źródeł odnawialnych – wyłącznie z własnych farm wiatrowych i fotowoltaicznych – i na żadnym etapie produkcji energii nie są emitowane gazy cieplarniane. Dążymy do tego, aby przyszłe pokolenia miały szansę na życie w świecie nieskażonym przez emisję CO2. Wybierając zieloną energię, wybierasz perspektywę życia w świecie bez zanieczyszczeń.

Skontaktuj się z nami
Farma wiatrowa Puck
Turbina wiatrowa Puck

Energia elektryczna pochodząca z odnawialnych źródeł chroni klimat, a w zasadzie jest gwarancją jego poprawy.

Elektrownie wiatrowe i energia pozyskiwana dzięki fotowoltaice wyklucza emisję toksycznych substancji do atmosfery.

Na żadnym z etapów produkcji zielonej energii elektrycznej nie jest wykorzystywany węgiel, więc nie przyczynia się ona do powstawania efektu cieplarnianego i zmian klimatycznych. Wiatr i energia słoneczna są zielonymi źródłami energii, które realnie wpływają na ograniczenia zanieczyszczenia środowiska.

Postaw na lepszą przyszłość – im więcej firm i przedsiębiorstw przechodzi na zieloną energię elektryczną, tym większy wzrost udziału energii odnawialnej w całej sieci energetycznej. Koniec emisji CO2 do atmosfery może nastąpić w niedalekiej przyszłości. Wszystko zależy od Ciebie! Dołącz do nas już dziś i zmień losy następnych pokoleń.

Skontaktuj się z nami

100% zielonej energii

oferujemy wyłącznie energię pochodzącą z odnawialnych źródeł energii – przede wszystkim z farm wiatrowych

Brak śladu węglowego

na żadnym z etapów produkcji oferowanej przez nas energii
do atmosfery nie są emitowane gazy cieplarniane

Polska energia wiatrowa

nie tylko sprzedajemy zieloną energię, ale przede wszystkim sami ją wytwarzamy we własnych elektrowniach wiatrowych na terenie Polski

Wyjątkowa zieloność

koncentrujemy się na inwestycjach
w odnawialne źródła energii – farmy wiatrowe na morzu i lądzie oraz fotowoltaikę

Przyjazne ceny

oferujemy całkowicie zieloną energię w cenie energii konwencjonalnej (węglowej)

Troska o przyszłość

rozpowszechniamy zieloną energię
i wspieramy transformację energetyczną, aby poprawić stan środowiska naturalnego i zmienić przyszłość kolejnych pokoleń

Zielona energia przyszłością naszej planety.

Polenergia to pierwsza polska firma, która oferuje 100% sprzedaży zielonej energii. Czujemy się odpowiedzialni za środowisko naturalne, a także za los kolejnych pokoleń. Przyszłość zależy od decyzji, jakie podejmiemy już dziś. Dlatego przyszłością jest zielona energia.

Naszą misją jest rozpowszechnianie energii, wytwarzanej w sposób zrównoważony z odnawialnych źródeł, takich jak wiatr czy energia słoneczna. Transformacja energetyczna jest możliwa szybciej, niż się nam dotychczas wydawało. Musimy jednak działać solidarnie. Przechodząc na zieloną stronę mocy, możesz pomóc w zatrzymaniu zmian klimatycznych i stworzyć przyszłość bez emisji CO2.

Skontaktuj się z nami
Farma wiatrowa Polenergii w Mycielin

Zarząd spółki

Jarosław Bogacz

Jarosław Bogacz

Prezes Zarządu

Od 2019 roku związany z Grupą Polenergia, gdzie sprawuje m.in. funkcję Członka Zarządu Grupy odpowiedzialnego za obszar obrotu i sprzedaży oraz Prezesa Zarządu Polenergii Obrót. Czytaj więcej

Marek Krzysteczko

Marek Krzysteczko

Członek Zarządu

Z Grupą Polenergia związany od 2013 roku. W branży energetycznej od początku kariery zawodowej. Od 2002 roku związany z Grupą Vattenfall gdzie w 2008 roku objął nadzór nad działem Tradingu na Europę centralną i wschodnią. Czytaj więcej

Marcin Frątczak

Marcin Frątczak

Członek Zarządu

W Grupie Polenergia od połowy roku 2020, bezpośrednio odpowiada za sprzedaż energii elektrycznej i paliwa gazowego do Klientów końcowych. Czytaj więcej

Grzegorz Lot

Grzegorz Lot

Członek Zarządu

Od lutego 2020 Wiceprezes Polenergia Dystrybucja oraz Członek Zarządu Polenergia Sprzedaż. Od ponad 24 lat związany z energetyką. Czytaj więcej

Mamy dla Ciebie zieloną ofertę – zostaw swoje dane

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana.
Przepraszamy! Wystąpił błąd podczas wysyłania Twojej wiadomości.