< powrót

Skanska z zieloną energią od Polenergii

Krakowskie, poznańskie oraz warszawskie inwestycje spółki biurowej Skanska zasilane są w 100 proc. z odnawialnych źródeł Grupy Polenergia. Za realizację kontraktu odpowiada spółka Polenergia Sprzedaż, która gwarantuje roczne dostawy 10 GWh zielonej energii w wyjątkowym na polskim rynku standardzie Energia 2051. Unikalny na polskim rynku standard potwierdzony Certyfikatem TÜV SÜD wyznacza kierunek, którym mogą podążać wszyscy indywidualni i biznesowi odbiorcy energii elektrycznej pragnący już teraz zredukować swój ślad węglowy.

Od początku 2022 roku Polenergia Sprzedaż dostarcza do biurowców D1 i D2 w ramach inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu, budynku Generation Park Y w Warszawie oraz III fazy krakowskiego kompleksu biurowego High5ive energię pochodzącą wyłącznie z polskich farm wiatrowych i fotowoltaicznych Grupy Polenergia. Tym samym biurowce zrealizowane przez Skanska, które korzystają z zielonej energii OZE, generują mniejszy ślad węglowy i tworzą doskonałe środowisko dla rozwoju biznesu. Są zdrowe i komfortowe dla ich użytkowników, i dobrze wpisują się w otaczającą je tkankę miejską.

Standard Energia 2051 to jedyna w Polsce oferta dotycząca energii elektrycznej ze źródeł OZE, w której do klienta dostarczane jest 100 proc. zielonej energii w każdej godzinie poboru. Standard wyprzedza rynek o 30 lat, bo już teraz spełnia wytyczne Europejskiego Zielonego Ładu zakładające konieczność dostarczania zeroemisyjnej energii dopiero od 2050 roku. Potwierdzeniem najwyższej jakość oferty sprzedaży zielonej energii w standardzie Energia2051 jest znany na całym świecie symbol jakości i bezpieczeństwa Certyfikat TÜV SÜD, który otrzymuje każdy klient kupujący energię OZE od Polenergii Sprzedaż.

Polenergia Sprzedaż działając na polskim rynku współpracuje z partnerami, którzy spełniają kryteria wysokiej jakości i z przekonaniem realizują strategię zrównoważonego rozwoju. Skanska od lat znana jest z energooszczędnego i zielonego budownictwa. Ceni zrównoważone rozwiązania i dąży do ograniczenia emisji CO2. Jesteśmy dumni, że wspólnie z Grupą Skanska możemy wspierać transformację polskiej gospodarki w kierunku zeroemisyjnej gospodarki i razem z deweloperem o tak wysokich standardach kreujemy zieloną transformację rynku biurowego w Polsce.

Marcin Frątczak

Członek Zarządu Polenergii Sprzedaż odpowiedzialny za rynek klienta biznesowego

Jako odpowiedzialny deweloper, przykładamy ogromną wagę do ograniczenia śladu węglowego oraz pozyskiwania energii ze źródeł niepochodzących z instalacji umieszczonych na terenach rezerwatów przyrody. Co dla nas istotne, mamy zapewnienie dostawcy, że źródła te są w 100 proc. rodzime. Tym samym warunki kontraktu z Polenergią Sprzedaż spełniają założenia naszej polityki zrównoważonego rozwoju i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla – do tej pory udało nam się ją zredukować o 46 proc. w stosunku do roku 2015.

Łukasz Kwieciński

Dyrektor ds. zarządzania wartością budynków w spółce biurowej Skanska w regionie CEE

Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach oraz Trójmieście. Jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych.