< powrót

Polenergia Sprzedaż z certyfikatem jakości TÜV SÜD

Polenergia Sprzedaż jako pierwsza w Polsce spółka energetyczna otrzymała certyfikat TÜV SÜD potwierdzający najwyższą jakość oferty sprzedaży zielonej energii w standardzie Energia 2051. Unikalny na polskim rynku standard wyznacza kierunek, którym mogą podążać wszyscy indywidualni i biznesowi odbiorcy energii elektrycznej chcący już teraz osiągać zerowy ślad węglowy.

Polenergia Sprzedaż jako pierwsza firma w Polsce od czerwca 2021 roku oferuje swoim klientom nowy standard energetyczny gwarantujący w każdej godzinie poboru 100 proc. czystej, zeroemisyjnej energii pozyskiwanej tylko i wyłącznie z polskich farm wiatrowych i fotowoltaicznych Grupy Polenergia. Standard Energia 2051 wyprzedza rynek o 30 lat, bowiem już teraz spełnia wytyczne Europejskiego Zielonego Ładu zakładające konieczność dostarczania zeroemisyjnej energii dopiero od 2050 roku. Produkty stworzone w oparciu o standard Energia 2051 udowadniają, że przejście na zieloną stronę mocy nie oznacza zwiększenia rachunków. Niezależna certyfikacja TÜV SÜD potwierdza zgodność oferty handlowej z usługą oferowaną przez Polenergię Sprzedaż wszystkim klientom biznesowym i indywidualnym. Uzyskana została na podstawie dokumentacji i kontraktów zawieranych od początku sprzedaży oferty do końca 2021 roku.

 

Przejście przez skomplikowany i wieloetapowy proces niezależnej certyfikacji jest potwierdzeniem najwyższej jakości naszych usług związanych z zieloną energią, które oferujemy klientom Polenergii Sprzedaż. Spełnianie warunków zgodności z krajowymi i międzynarodowymi normami oraz tworzenie najkorzystniejszej i w 100 proc. opartej na własnych odnawialnych źródłach energii oferty na produkty energetyczne było naszym celem od samego początku istnienia spółki. Uzyskana niezależna certyfikacja to potwierdza i daje gwarancję najwyższej jakości usług, które zapewniają bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój dla przyszłych pokoleń

Marcin Frątczak

Członek Zarządu Polenergia Sprzedaż odpowiedzialny za rynek klienta biznesowego

TÜV SÜD Polska już od ponad 10 lat certyfikuje klientów korzystających z odnawialnych źródeł energii w Polsce. To znak czasu, że do tej grupy dołącza producent energii elektrycznej. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Polenergia Sprzedaż działać na rzecz walki ze zmianami klimatu, wspierając czystą, bezemisyjną produkcję energii elektrycznej. Wpisuje się to w nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, wytwarzania i wykorzystywania energii z OZE czy zielonego wodoru

Artur Labus

Dyrektor Działu Usług dla Przemysłu w TÜV SÜD Polska

TÜV SÜD to działająca od ponad 140 lat międzynarodowa organizacja certyfikująca produkty i usługi m.in. związane ze zrównoważonym rozwojem i efektywnością energetyczną. Korzyść z uzyskania certyfikacji odczują obecni oraz przyszli klienci i partnerzy Polenergii Sprzedaż. Współpraca z TÜV SÜD umożliwia otrzymanie Certyfikatu Klienta, potwierdzającego zakup czystej, zeroemisyjnej energii od Polenergii Sprzedaż. Jest to kolejne ułatwienie dla firm, zobligowanych do raportowania generowanego śladu węglowego.