100% Zielonej Energii
ze standardem Energia 2051 dla każdego gospodarstwa domowego
Oferta skierowana do Klientów Polenergii Fotowoltaika, którzy zdecydują się na rozliczanie przez Polenergię Sprzedaż energii wyprodukowanej w mikroinstalacji
Wybierz ofertę najlepszą dla Ciebie:
- Zielona Energia dla Prosumenta z gwarancją na 3 lata
- Zielona Energia dla Prosumenta z gwarancją na 8 lat
- Zielona Energia dla Prosumenta z magazynem energii z gwarancją na 3 lata
- Zielona Energia dla Prosumenta z magazynem energii z gwarancją na 8 lat
Jeśli wyrazisz zgodę na kontakt drogą elektroniczną – wyślemy Ci wiadomość e-mail z naszą ofertą. Jeśli wyrazisz zgodę na telefon – zadzwonimy do Ciebie. Prosimy o obie zgody, ułatwi nam to kontakt z Tobą.
Pamiętaj, że jest to całkowicie bezpieczne i bez zobowiązań!
Wyrażone przez Ciebie zgody możesz w każdej chwili odwołać.
Program oparty jest na przyjętej przez Wspólnotę Europejską strategii rozwoju – Europejski Zielony Ład – który do 2050 roku ma przekształcić gospodarki Unii Europejskiej w obszar neutralny klimatycznie. Jego najważniejszym założeniem jest przejście na czystą, bezemisyjną energię.
Fotowoltaika zyskuje w Polsce coraz większą popularność. To świetny sposób na dostarczenie ekologicznej i taniej energii dla Twojego domu. Pozwala ona również na sporą niezależność, która w dzisiejszych czasach jest niesamowicie wskazana. Rosnące ceny paliw kopalnych, problemy z ich wydobyciem i kurczące się zasoby, powodują że energia pozyskiwana z promieni słonecznych jest pożądana. Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku części: ogniwa fotowoltaiczne, falownik (inwerter), system montażowy i licznik dwukierunkowy. Wszystko to pozwala na autokonsumpcję wyprodukowanej energii i sprzedaż nadmiaru energii do sieci.
Fotowoltaika składa się z kilku elementów, dzięki którym istnieje możliwość pobierania odnawialnej energii z promieni słonecznych. Najważniejszym elementem całej instalacji są panele słoneczne lub inaczej moduły fotowoltaiczne. Te z kolei składają się z ogniw fotowoltaicznych, dzięki którym możemy wyłapywać promienie słoneczne. Kolejnym elementem jest licznik dwukierunkowy, który mierzy przepływ pobranego przez nas prądu i umożliwia rozliczenie przez nas wyprodukowanej i pobranej energii. Końcowym elementem łączącym instalację fotowoltaiczną w całość jest falownik. Ma bardzo ważne zadanie w poborze energii z OZE, ponieważ jego rolą jest przekształcenie prądu stałego w prąd zmienny. Prąd zmienny, czyli taki jaki jest wykorzystywany w naszych domach. Dzięki tym elementom, wszystkie części układanki tworzą nasze gospodarstwo domowe bardziej ekologicznym i samowystarczalnym.
W chwili rozpoczęcia produkcji ekologicznej energii w naszym domu stajemy się prosumentami. Jednak kim jest prosument? Jest to właściciel instalacji fotowoltaicznej, który będąc konsumentem jednocześnie staje się producentem energii elektrycznej. Właśnie z połączenia tych dwóch słów powstało słowo prosument.
Od 1 kwietnia 2022 roku zmieniły się zasady rozliczenia nadwyżek wyprodukowanego prądu. Jak dzisiaj wygląda rozliczenie energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej? Pozyskany prąd jest w pierwszej kolejności wykorzystywany do zasilenia Twojego domu, niewykorzystane nadwyżki są od razu wysyłane do sieci energetycznej OSD co jest rejestrowane przez dwukierunkowy licznik prądu. Na podstawie wskazań licznika sprzedawca prądu przelicza oddaną energię na tzw. depozyt prosumencki w złotówkach. Kiedy instalacja fotowoltaiczna nie produkuje energii (noc) lub produkuje jej zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania (zima), gospodarstwo domowe pobiera prąd z sieci energetycznej OSD, co również rejestruje licznik dwukierunkowy. Po zakończeniu okresu rozliczeniowego sprzedawca energii odejmuje od kosztów energii pobranej wartość depozytu zgormadzonego na koncie prosumenta. Głównym celem net-billingu jest zachęcenie do jak największej autokonsumpcji energii elektrycznej w miejscu jej wytworzenia, tak aby jak najmniej energii pobierać z sieci. Oczywiście ze względu na sezonową wydajność pracy instalacji fotowoltaicznej, nie jesteśmy w stanie wyeliminiować poboru energii z sieci.
Dlatego tak ważne jest wybranie najlepszego sprzedawcy energii, aby ceny zakupu prądu były stabilne i atrakcyjne. Polenergia Sprzedaż daje Ci gwarancje stabilności konkurencyjnych cen prądu nawet do 8 lat. Dzięki temu masz pewność i możesz bezpiecznie planować domowy budżet.
Dodatkowo Polenergia jako jedyny krajowy sprzedawca energii elektrycznej zapewnia autorski standard Energia 2051, który gwarantuje naszym Klientom czystą, odnawialną i zeroemisyjną zieloną energię. Nawet wtedy kiedy ich instalacja fotowoltaiczna nie pracuje.
To w jakim stopniu instalacja fotowoltaiczna spełni Twoje oczekiwania i pokryje zapotrzebowanie Twojego domu na prąd zależy od wielu czynników.
Są to między innymi: miejsce instalacji modułów fotowoltaicznych, stopień ich zacienienia w różnych porach roku, kąt nachylenia modułów względem słońca, orientacja względem południa, czy wreszcie łączna moc zainstalowanych modułów i warunki pogodowe. Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją na lata, dlatego właśnie oprócz samego wykonania niezwykle istotne jest jej prawidłowe zaprojektowanie z uwzględnieniem potrzeb i uwarunkowań konkretnej lokalizacji oraz konkretnego Klienta. Realizację tych zadań warto zlecić profesjonalnej firmie z odpowiednią wiedzą i praktyką, która gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług.
Takim partnerem z pewnością jest Polenergia Fotowoltaika, której eksperci na podstawie uzyskanych informacji przygotują dla Ciebie indywidualny projekt instalacji PV, na jego podstawie odbędzie się profesjonalny montaż sprzętu, uruchomienie testowe i odbiór.
Sprawdź ofertę Polenergii Fotowoltaika!